Zaloguj się

WIEDZA

Chaos w łańcuchu dostaw? Process Mining wskaże miejsca strat i możliwości optymalizacji

Process Mining to technologia, która łączy modelowanie procesów biznesowych z analizą danych, pomagając w identyfikacji wąskich gardeł, nieefektywności oraz potencjalnych oszczędności. Narzędzia te wykorzystują dane zapisane w systemach ERP, TMS czy WMS, aby odzwierciedlić rzeczywiste ścieżki procesów, a nie jedynie ich teoretyczne założenia. Proces ten znany jest także jako business process mapping, czyli mapowanie procesów biznesowych. Przykładem może być zastosowanie Process Mining w optymalizacji tras dostaw. Analiza danych rzeczywistych pozwala na odkrycie wąskich gardeł, takich jak opóźnienia na kluczowych etapach dostaw czy zbędne etapy procesu, które generują dodatkowe koszty.

Dla jakiego rodzaju firm kontenery biurowe są dobrym rozwiązaniem?

Wynajem bądź zakup standardowej przestrzeni biurowej wiąże się z koniecznością poniesienia wyjątkowo wysokich kosztów - zwłaszcza, gdy w grę wchodzi lokalizacja w centrach największych polskich miast. Na tego rodzaju wydatki zarówno mali jak i średni przedsiębiorcy nie mogą sobie pozwolić. Na szczęście, istnieje niezwykle skuteczne, a zarazem bardzo opłacalne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zapewnienie pracownikom optymalnej przestrzeni biurowej. Mowa tu oczywiście o starannie zaprojektowanych kontenerach biurowych. Dla jakiego rodzaju firm kontenery biurowe są dobrym rozwiązaniem? Objaśniamy to w tym artykule.

Automatyzacja logistyki kontraktowej

Świat logistyki kontraktowej zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Automatyzacja, która kiedyś była jedynie futurystyczną wizją, dziś pomaga sprostać rosnącym wymaganiom rynku i stawić czoła nowym wyzwaniom. To nie tylko kwestia nadążania za zmianami, ale ich wyprzedzanie, co zapewnia efektywność operacyjną, jak również możliwość tworzenia zupełnie nowych standardów obsługi klientów.

Czy czas na zmianę norm w transporcie ponadgabarytowym?

Transport ponadgabarytowy, przez przepisy nazywany transportem nienormatywnym, to przewóz ładunków, które wraz z pojazdem przekraczają dopuszczalne normy określone w przepisach. Każdy kraj może przyjąć własne normy – Ministerstwo Infrastruktury rozważa modyfikację tych obowiązujących w Polsce. Zgodnie z propozycją, do ruchu mogłyby zostać dopuszczone zestawy pojazdów o większej masie i długości, które obecnie, jako przekraczające normy, wymagają specjalnych zezwoleń. 

Drukarki etykiet – niezbędne narzędzie w nowoczesnym biznesie

Współczesny świat biznesu wymaga coraz większej automatyzacji i usprawnienia procesów, a drukarki etykiet stają się jednym z kluczowych narzędzi w tym zakresie. Od magazynów i logistyki, przez handel detaliczny, aż po biura – urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu branżach, umożliwiając szybkie, precyzyjne i wygodne tworzenie różnorodnych etykiet.

Czy polskie miasta są gotowe na obowiązkowe Strefy Czystego Transportu?

Samochody spalinowe będą mogły poruszać się po centrach miast tylko wtedy, gdy spełnią określone normy emisji spalin – to jeden z kluczowych zapisów nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, podpisanej w grudniu przez Prezydenta RP. Zmiany te wprowadzają obowiązek tworzenia Stref Czystego Transportu (SCT), które mają poprawić jakość powietrza i zdrowie mieszkańców. Dla samorządów oznacza to również konieczność inwestycji w zeroemisyjne pojazdy w transporcie publicznym. Czy polskie miasta poradzą sobie z tak dużym wyzwaniem? Nowe przepisy to krok ku przyszłości, ale także test gotowości do zmian.

Rok pracy z AutoStore

W lutym 2024 roku DSV – Global Transport and Logistics rozpoczęło realizację operacji z wykorzystaniem systemu AutoStore. Jako pierwszy operator w Polsce, DSV wprowadziło ofertę zrobotyzowanych usług logistyki kontraktowej w multiklienckim obiekcie magazynowym. Eksperci DSV podsumowali najciekawsze wnioski po niemal 12 miesiącach działania rozwiązania.

Subskrybuj to źródło RSS