Zaloguj się

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Globalizacja utrzymuje się na rekordowym poziomie 25%, pomimo napięć geopolitycznych

DHL i Stern School of Business Uniwersytetu Nowojorskiego udostępniły narzędzie DHL Global Connectedness Tracker, który stanowi rozszerzenie opublikowanego w kwietniu 2024 roku raportu Global Connectedness i śledzi przepływy handlu, kapitału, informacji i ludzi na całym świecie. DHL Global Connectedness Tracker mierzy aktywność międzynarodową w porównaniu z krajową w skali od 0% do 100%. Obecny poziom wynosi 25%.

Z etykietą

FIEGE POLSKA PRZEDŁUŻA WSPÓŁPRACĘ Z FIRMĄ NEXEN TIRE NA KOLEJNE 5 LAT

FIEGE Polska, jeden z liderów na rynku usług logistycznych, informuje o przedłużeniu współpracy z globalnym producentem opon, firmą Nexen Tire, na kolejne pięć lat. Nowa umowa, podpisana w 2024 roku, stanowi kontynuację udanej relacji, która rozpoczęła się w 2021 roku i jest oparta na wspólnym dążeniu do rozwoju oraz wzajemnym zaufaniu.

Ubezpieczenie OC spedytora – czy warto wykupić?

Prowadzenie działalności spedycyjnej wiąże się z wieloma wyzwaniami, w tym z koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia swojej firmy przed ryzykiem finansowym. Jednym z istotnych elementów ochrony jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej spedytora (OC spedytora), które chroni przed skutkami błędów, uchybień czy zdarzeń losowych mogących mieć wpływ na transport powierzonych towarów. W tym artykule wyjaśnimy, czym dokładnie jest to ubezpieczenie, jakie sytuacje obejmuje i jakie czynniki wpływają na jego koszt.

CEVA Logistics o wyzwaniach logistyki kontraktowej dla e-commerce

Rynek logistyki kontraktowej odnotowuje szybki wzrost, a kluczowe znaczenie ma handel elektroniczny. Kierunki jego rozwoju wyznacza przede wszystkim cross-border, personalizacja i zrównoważony rozwój. Jak operatorzy logistyczni dostosowują się do zmian i nowych trendów na rynku? Swoim doświadczeniem dzieli się CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, który zarządza ponad 800 magazynami fulfillment i multi-user na świecie, w tym 35 w Polsce.

Rekordowy wzrost zaległości w sektorze TSL

Niezmiennie rośnie suma zaległości przedsiębiorstw z sektora TSL. Według danych zgromadzonych w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie kredytowej BIK, na koniec listopada 2024 roku przekroczyła ona 3,3 mld zł. Koszty operacyjne przedsiębiorstw nie chcą tymczasem spadać, a branża musi mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami, także o charakterze geopolitycznym czy regulacyjnym. 

Z etykietą

Kolejowe przewozy towarowe. UTK publikuje najnowsze dane

W 2024 r. kolej obsłużyła ponad 223,5 mln ton towarów. W porównaniu z 2023 r. jest to wolumen niższy o 8,1 mln ton (-3,5%). Na przełomie ostatnich lat niższy poziom masy (223,2 mln ton) był w 2020 r., czyli w roku ograniczeń związanych z pandemią Covid-10. Wartość pracy przewozowej, którą wypracowały pociągi towarowe w ubiegłym roku, wyniosła prawie 58,3 mld tonokilometrów. To mniej o ponad 3,3 mld (-5,4%) wobec wyniku z 2023 r.

Z etykietą

Zielona Kolej: Energia z OZE zasila pociągi CTL Logistics

CTL Logistics potwierdza realizację swoich ekologicznych zobowiązań – w 2025 roku cała energia trakcyjna wykorzystywana przez przewoźnika pochodzić będzie w 100% z odnawialnych źródeł energii (OZE). To efekt wieloletniej umowy z PGE Energetyka Kolejowa (wówczas: PKP Energetyka) zawartej w ramach programu Zielona Kolej®, koordynowanego przez PGE Energetyka Kolejowa (dawniej PKP Energetyka), który wspiera przewoźników kolejowych w przechodzeniu na w pełni odnawialne źródła energii.

Subskrybuj to źródło RSS