Kolego "Sęk" powiem Ci, że bardzo ciekawe zadanie
Łatwe, proste i przyjemne. Coś z mojej ulubionej dziedziny - kwestie techniczne środków transportu wewnętrznego to mój konik
Co do pierwszego pytania to tak jak kolega administrator "Lukasz" wspomniał, musisz porównać "metryczki" widlaków. Możesz porównać wymiary, pokazać wykresy udźwigów, bardzo ciekawą kwestią są wszelkiej maści paramtery związane z prędkością, nie tylko jazdy ale również podnoszenia/opuszczania karetki czy prędkość pochylania masztu.
Żeby Ci było łatwiej możesz zacząć i wzorować się na definicjach poszczególnych konstrukcji wózków gdyż nie wspomniałeś czy są to wózki jezdniowe II kat. WJO czy może również I kat. WJO ze zmiennym wysięgiem.
Zastosowanie wózka do konkretnego ładunku, którym ma manipulować jest logiczne jeśli siedzisz w branży TSL. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego czy wózek do ładunku dojedzie (jezdniowe, torowe), czy w ogóle może go trwale chwycić (osprzęt) oraz czy w ogóle go podniesienie celem przetransportowania (udźwig). W samych internetach jest sporo krótkich i treściwych oraz konkretnych artykułów naukowych z dziedziny technologii składowania.
(Czytałeś to ?
www.czasopismologistyka.pl/artykuly-nauk...ie-cd-1/4170-artykul)
Jeśli nie wiesz jak rozplanować pracę spróbuj posiłkować się materiałami o podobnej tematyce np. "METODOLOGIA DOBORU WÓZKÓW DIS-2 Z UWZGLĘDNIENIEM
ENERGOCHŁONNOŚCI"
Nie rozumiem pytania 3 - chodzi o załadunek 40-stopowego kontenera towarem na paletach czy jak ?
4 Do blachy w kręgach używa się specjalnego trzpienia lub inaczej ostroga do kręgów. Dobierasz udźwig wózka do danego asortymentu
5 Przy papierze akurat pracowałem, super robota. Jest wiele rodzajów chwytaków do bel. Te do papieru muszą obejmować odpowiednią powierzchnie roli papieru aby była stabilna ale mieć na tyle luzu żeby mozna było je układać na samochodzie w taki sposób aby minimalizować wolne przestrzenie. Moga być podstawowe-proste, obrotowe, wiezowe, wielosekcyjne itd.
6 W teorii do wożenia big bagów mozna użyć ostrogi do big bagów, czyli przystosowanej ostrogi z odpowiednio wyprofilowanymi np.wgłębieniami. Niektórzy używają do tego "żurawików" czyli wysięgniki z hakiem.
W zalezności od tego jak mocno chcesz rozwinąć swoją pracę na tyle podajesz przykładów i rozwiązań. Baze już masz, do tego troche wyobraźni, zainteresowania i można by książke napisać
Pozdrawiam
A, możesz jeszcze skorzystać z metod matematycznych jeżeli chodzi o dobór środka transportu...poczytaj o "Wielokryterialnym doborze urzadzeń do obsługi stredy składowania"