Zaloguj się

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Przemiany w polskim sektorze pocztowym"

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2015-12-09

Data zakończenia: 2015-12-09

Miejsce konferencji: Łódź, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12

Organizator: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych działające przy Katedrze Prawa Gospodarczego Publicznego)

Katedra Prawa Gospodarczego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji UŁ oraz Naukowe Koło Prawa Energetycznego i Innych Sektorów Infrastrukturalnych UŁ zapraszają na I Ogólnopolską Konferencję Naukową pn. Przemiany w polskim sektorze pocztowym, która odbędzie się 9 grudnia 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Rejestracja biernego udziału w konferencji trwa do 30 listopada 2015 r. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: konferencja.pocztowa2015@wpia.uni.lodz.pl.

Celem Konferencji jest przeanalizowanie przemian zachodzących w polskim sektorze pocztowym. Podczas planowanego przedsięwzięcia organizatorzy postarają się odpowiedzieć na pytanie: Jak liberalizować rynek usług pocztowych? W trakcie Konferencji przedstawione oraz przedyskutowane zostaną zagadnienia związane ze stanem prawnym na rynku usług pocztowych, a także z finansowymi oraz regulacyjnymi warunkami liberalizacji rynku, pozaregulacyjną ingerencją państwa w sektorze oraz zapewnieniem świadczenia powszechnych usług pocztowych.

Powstała inicjatywna, aby w gronie specjalistów dyskutować o przyszłości sektora pocztowego w Polsce. Spotkanie przyczyni się nie tylko do lepszego poznania i zrozumienia procesów zachodzących na rynku sektorów infrastrukturalnych, ale stanie się także dobrą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń między przedstawicielami nauki, administracji oraz biznesu. Wydarzenie jest także sposobnością do zainteresowania doktorantów i studentów procesem liberalizacji polskiego sektora pocztowego. Regulacje sektorów infrastrukturalnych obecnie są słabo wypromowane, mimo że odgrywają coraz większą rolę. Wydarzenie jest możliwością przekazania studentom unikalnej wiedzy z tego zakresu.

Patronat honorowy na Konferencją sprawuje Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Pani Magdalena Gaj.
W celu zagwarantowania wysokiego poziomu merytorycznego konferencji została powołana Rada Naukowa, w skład której wchodzą: Prof. dr hab. Kazimierz Strzyczkowski – przewodniczący, Prof. dr hab. Anna Fornalczyk, Prof. dr hab. Tadeusz Skoczny, Prof. dr hab. Maria Królikowska-Olczak, Prof. dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, Dr hab. Anna Piszcz, Dr hab. Monika Namysłowska, Dr hab. Mirosław Pawełczyk, Dr Anna Górczyńska, Dr Łukasz Grzejdziak.

Organizatorzy przewidują wydanie publikacji pokonferencyjnej.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www Konferencji