Nowy terminal PEKAES w Olsztynie

Fot. PEKAES

Operator logistyczny PEKAES uruchomił nowoczesny terminal dystrybucyjny w Olsztynie. Nowa inwestycja zapewni szybszy transfer ładunków w regionie i do wielu punktów w kraju i Europie.

PEKAES od kilku lat pracuje nad rozbudową sieci terminali drobnicowych. Tylko w tym roku otwarto nowy dwudziesty Oddział w Mińsku Mazowieckim i nowy terminal w Lublinie. Powiększono również powierzchnię magazynową na Mazowszu, w Kielcach i Krakowie.

Konsekwentnie realizujemy plan rozwijania biznesu w obszarze dystrybucji drobnicowej krajowej i międzynarodowej. W efekcie sieć drobnicowa PEKAES liczy już 20 oddziałów w Polsce i obejmuje ponad 40 krajów w Europie. Teraz przyszedł czas na powiększenie powierzchni terminalowej i zmianę lokalizacji Oddziału PEKAES Olsztyn – mówi Maciej Bachman, prezes zarządu Grupy PEKAES.

Nowy terminal dystrybucyjny PEKAES w Olsztynie znajduje się na terenie parku logistycznego Panattoni Park Olsztyn (Tomaszkowo 52A). Bezpośredni zjazd z drogi ekspresowej S51 umożliwia dogodny transfer ładunków w sieci dystrybucyjnej PEKAES. Obiekt posiada 10 doków wewnętrznych i 20 miejsc do jednoczesnego załadunku samochodów dystrybucyjnych. W budynku znajduje się także zaplecze socjalno-biurowe.

Duża przepustowość nowego magazynu umożliwi nam jeszcze szybszą realizację dostaw do wielu odbiorców w tym rejonie. Niewątpliwie ogromnym atutem nowej lokalizacji jest dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa – twierdzi Maciej Bachman.

Olsztyn to ważny ośrodek ekonomiczny północno-wschodniej Polski. Eksportuje się stąd towary głównie do krajów nadbałtyckich, Holandii, Belgii, Niemiec, a także Czech. W terminalu PEKAES w Olsztynie obsługujemy m.in. towary branży meblarskiej, a także producentów stolarki budowlanej oraz ekogroszku – dodaje Sławomir Szema, dyrektor Sieci Krajowej PEKAES.

Źródło: PEKAES

O inwestycjach logistycznych czytaj także:
Panattoni Park Cheb South – najbardziej ekologiczny obiekt przemysłowy na świecie
GLS Poland otwiera nową filię