Baner reklamowy - Za kulisami dostawy pewnej przesyłki... Pierwsze tak szczegółowe badanie procesu dostawy kurierskiej. Przeczytaj
Baner reklamowy Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny - Weryfikacja kodów i etykiet logistycznych. Sprawdź
baner reklamowy ETLOG - Profesjonalne etykiety logistyczne w standardzie GS1 Sprawdź sam

Panattoni z finansowaniem gdańskiej inwestycji. 17,3 mln euro od Santander Bank Polska

Panattoni z finansowaniem gdańskiej inwestycji. 17,3 mln euro od Santander Bank Polska

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, pozyskał finansowanie swojej inwestycji na Pomorzu – Panattoni Park Gdańsk City Airport. Projekt obejmuje dwie hale dystrybucyjne, budowane w formule spekulacyjnej w sąsiedztwie lotniska w Gdańsku. Kredytu w wysokości 17,3 mln euro udzielił bank Santander Bank Polska.

– Gdańsk to strategiczny punkt na logistycznej mapie Polski. Nasz projekt odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie przemysłowe w regionie, w którym wskaźnik pustostanów należy do najniższych w Polsce. Dzięki kredytowi od Santander Bank Polska możemy umacniać naszą ofertę na Pomorzu, gdzie oddaliśmy już blisko 700 000 m kw. nowoczesnych powierzchni przemysłowych – mówi Emilia Taczewska-Trojańska, Head of Debt Finance Poland w Panattoni i dodaje – Nasza najnowsza trójmiejska inwestycja pozwoli najemcom w pełni wykorzystywać unikalną kombinację możliwości komunikacyjnych, łącząc rozwiązania lotnicze, lądowe i morskie.

Panattoni Park Gdańsk City Airport zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Gdańsk oraz blisko obwodnicy Trójmiasta (3 km), z łatwym dostępem do transportu morskiego (Baltic Hub, 20 km) i centrum Gdańska (13 km). Projekt o łącznej powierzchni ponad 19 400 m kw. obejmuje dwie hale liczące 14 800 m kw. i 4 600 m kw. Centrum dystrybucyjne spełnia najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. W ramach inwestycji zastosowane zostaną technologie ograniczające zużycie energii i wody, co przekłada się na oszczędności operacyjne najemców.

Źródło: Panattoni