baner reklamowy ETLOG - Profesjonalne etykiety logistyczne w standardzie GS1 Sprawdź sam
Baner reklamowy - Za kulisami dostawy pewnej przesyłki... Pierwsze tak szczegółowe badanie procesu dostawy kurierskiej. Przeczytaj
Baner reklamowy Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny - Weryfikacja kodów i etykiet logistycznych. Sprawdź

Kolejna firma zaufała PKP CARGO

PKP CARGO S.A. podpisało umowę na dostawy węgla kamiennego do elektrociepłowni EC Nowa w Dąbrowie Górniczej. Spółka dostarczy tam w tym roku ponad 200 tys. ton węgla.

Kolejna firma zaufała PKP CARGO

Elektrociepłownia EC Nowa Sp. z o.o. jest zakładem wyodrębnionym ze struktury Huty Katowice, dostarczającym media energetyczne niezbędne do produkcji hutniczej. Umowa z PKP CARGO podpisana została do końca 2010 roku.

To kolejny istotny krok na drodze do odbudowy naszej pozycji rynkowej. Nie dostarczaliśmy węgla do EC Nowa mniej więcej od dwudziestu lat, a elektrociepłownia była obsługiwana przez przewoźników prywatnych – podkreśla Marek Zaleśny, członek zarządu PKP CARGO ds. handlowych.

Przewozy do EC Nowa realizowane będą głównie z kopalń należących do Katowickiego Holdingu Węglowego. Około 60 procent  wolumenu dostarczanego do elektrociepłowni będzie nadawane w KWK „Murcki”, gdzie od ubiegłego roku PKP CARGO obsługuje również bocznicę kolejową.