Od czterech lat firma współpracuje z Katedrą Inwestycji i Nieruchomości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Sheffield Hallam University z Wielkiej Brytanii. Jest to już siódma edycja programu EREC. W tegorocznym projekcie weźmie udział czworo studentów SGH, wybranych przez przedstawicieli Katedry Inwestycji i Nieruchomości SGH oraz pracowników Cushman & Wakefield. Finał trwającego kilka miesięcy programu odbędzie się w styczniu 2010 r. w Berlinie. Zadaniem studentów będzie przekonanie członków komisji występujących w roli potencjalnych inwestorów amerykańskich do relokacji swoich siedzib do jednego z miast europejskich. Firma Cushman & Wakefield, jako sponsor programu, zapewnia jego uczestnikom, studentom zarówno z SGH, jak i innych międzynarodowych uczelni, finansowe wsparcie oraz opiekę merytoryczną, m.in. dostęp do raportów o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i w Europie.
– Służymy wiedzą ekspercką podczas wizytacji w wybranych prestiżowych nieruchomościach komercyjnych w Warszawie, a także podczas prac komisji w trakcie finałowej prezentacji studentów w Berlinie. Dodatkowo uczestnicy wcześniejszych programów EREC, a obecnie pracownicy naszej firmy, aktywnie wspierają studentów tegorocznej edycji – podkreśla Dorota Skowrońska, dyrektor Działu Personalnego w firmie Cushman & Wakefield.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z SGH przy tak prestiżowym międzynarodowym programie edukacyjnym. Projekt EREC tworzy unikalną platformę wymiany wiedzy akademickiej i eksperckiej, a przede wszystkim daje ogromną szansę studentom zainteresowanym rynkiem nieruchomości, aby zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca doradcy w tej dziedzinie – dodaje Richard Aboo, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Cushman & Wakefield.










