A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9
SERVQUAL jako metoda oceny jakości usług transportowych
Autor: Stajniak Maciej, Konecka Sylwia, Szopik-Depczyńska Katarzyna
Źródło: Gospodarka Materiałowa & Logistyka 2017 nr 2, s. 25-29
Rok wydania: 2017
Streszczenie:

Efektywne i właściwe zarządzanie jakością usług transportowych jest dzisiaj możliwe jedynie przy szerokim wykorzystaniu najnowszych standardów jakościowych, których rola w niekwestionowany sposób z każdym dniem staje się coraz ważniejsza. Z pomocą menedżerom przychodzi technika z całą paletą nowoczesnych narzędzi. Trzeba pamiętać jednak o tym, by wykorzystywać je z myślą o całej macierzy współzależności, by likwidując jedno zagrożenie, nie spotęgować drugiego. Artykuł prezentuje możliwości wykorzystania jakościowej oceny usług transportowych metodą SERVQUAL.

Słowa kluczowe: SERVQUAL,transport, jakość, usługi transportowe,ocena, metody
SITECH Sp. z o.o. wdraża nowa koncepcję logistyczną
Autor: Kruszyńska Beata, Nowak Iwo
Źródło: Logistyka 2013 nr 4, s. 61
Rok wydania: 2013
Streszczenie:

Wywiad z Beatą Kruszyńska, Specjalistą ds. transportu w SITECH Sp. z o.o. na temat wdrożenia nowej koncepcji logistycznej.

Słowa kluczowe: wdrożenia, koncepcje logistyczne, logistyka
Specyfika zarządzania procesami logistycznymi w małych i średnich przedsiębiorstwach
Autor: Zowada Krzysztof
Źródło: J. Lewandowski, M. Sekieta, I. Jałmużna (red.): Rola systemów informacyjnych w logistyce - wybrane przykłady, s. 185-193
Rok wydania: 2014
Wydawnictwo: Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej
Miejsce wydania: Łódź
ISBN: 978-83-7283-623-6
Opis fizyczny: 8 s.
Streszczenie:

W opracowaniu poruszono problematykę specyficznych wymogów, z jakimi wiąże się kształtowanie procesów logistycznych w MSP.

Słowa kluczowe: MŚP, procesy logistyczne, zarządzanie logistyczne
Spójność łańcucha dostaw - analiza problemu
Autor: Grzybowska Katarzyna
Źródło: Gospodarka Materiałowa i Logistyka 2013 nr 5, s.34-36
Rok wydania: 2013
Streszczenie:

Między przedsiębiorstwami funkcjonującymi w łańcuchu dostaw wywiązuje się więź zależności i wzajemnych relacji. Siła pozytywnych więzi określana jest mianem spójności. Spójność jest jednym z elementów konstytutywnych łańcucha dostaw. Zależy od poziomu rozwoju więzi zależności między przedsiębiorstwami w tym łańcuchu. Autorka problem spójności łańcucha dostaw analizuje poprzez zastosowanie sieci semantycznych. Analiza pozwoliła wskazać odmienne postrzeganie tego samego zagadnienia.

Słowa kluczowe: łańcuch dostaw, spójność, więzi zależności
Społeczna odpowiedzialność partnerów w wirtualnych łańcuchach dostaw
Autor: Jarosz-Lewandowska Dagmara
Źródło: Logistyka 2015 nr 6 (dodatek CD "Logistyka - nauka: Artykuły recenzowane" cz. 1, s. 153-157)
Rok wydania: 2015
Streszczenie:

Zmieniające się dynamicznie otoczenie wymusza na organizacjach konieczność szybkiego reagowania i skłania je do elastyczności w prowadzonych przez nie działaniach. Podmioty poszukując rozwiązań w budowaniu swej pozycji i osiąganiu przewagi konkurencyjnej dostrzegają potrzebę zarówno angażowania się w działania społecznie odpowiedzialne, jak i łączenia się z innymi podmiotami w celu realizacji określonego zadania. Przedmiotem artykułu jest identyfikacja podejścia podmiotów branży budowlanej do problematyki społecznej odpowiedzialności biznesu w tworzonych przez nie wirtualnych łańcuchach dostaw. W artykule przedstawione zostały wyniki badań zrealizowanych wśród podmiotów, które tworzą wirtualny łańcuch dostaw powołany do realizacji inwestycji budowlanej na rzecz podmiotu instytucjonalnego.

Słowa kluczowe: wirtualny łańcuch dostaw, budownictwo, społeczna odpowiedzialność biznesu
Standardy GS1 do usprawniania procesów magazynowych
Autor: Sokołowski Grzegorz
Źródło: Przemysł Spożywczy 2015 nr 7 s. 18-19
Rok wydania: 2015
Streszczenie:

Potencjał związany z zastosowaniem standardów GS1, a zwłaszcza etykiety logistycznej, do usprawnienia procesów w przedsiębiorstwach jest wciąż niewykorzystywany na polskim rynku. Artykuł przedstawia możliwości i korzyści, jakie niesie ze sobą pełniejsze wykorzystanie standardów identyfikacyjnych w działach magazynowo-dystrybucyjnych. W procesach logistycznych przedsiębiorstw, a także w całym łańcuchu dostaw, bardzo ważnym narzędziem służącym do identyfikacji i gromadzenia danych jest etykieta logistyczna. Etykieta logistyczna GS1 służy do oznaczenia jednostki logistycznej w standardowy sposób wg zasad systemu GS1, na potrzeby wszystkich uczestników łańcucha dostaw.

Słowa kluczowe: standardy GS1, etykieta logistyczna, procesy logistyczne, magazynowanie, procesy magazynowe
Standardy GS1 na rzecz bezpieczeństwa pacjenta
Autor: Gawrońska-Błaszczyk Anna
Źródło: Logistyka 2011 nr 2, s. 68-69
Rok wydania: 2011
Streszczenie:

Automatyczna identyfikacja i gromadzenie danych (tak zwane techniki ADC) polega na zastosowaniu kodów kre­skowych, tagów radiowych (RFID) lub innych nośników odczy­tywanych maszynowo do bezbłędnej identyfikacji i zapisu jed­nostki lub procesu. Dotychczas przeprowadzone badania wy­kazały bardzo dużo korzyści wynikających z wdrożenia tech­nik ADC w ochronie zdrowia.

Słowa kluczowe: bezpieczeństwo, zdrowie, GS1, standardy, AI, automatyczna identyfikacja, służba zdrowia, ochrona zdrowia, ADC, gromadzenie danych, RFID, kody kreskowe
Standardy w komunikacji elektronicznej w branży TSL w Polsce
Autor: Dębicki Tomasz, Hałas Elżbieta
Źródło: Gospodarka Materiałowa & Logistyka 2015 nr 2, s. 22-26
Rok wydania: 2015
Streszczenie:

Celem artykułu jest przedstawienie wyników badań przeprowadzonych wśród firm z branży TSL będących uczestnikami systemu GS1 w Polsce. Badanie dotyczy wykorzystywanych kanałów komunikacyjnych, typów oraz standardów komunikatów stosowanych przez firmy TSL w komunikacji elektronicznej. Artykuł opisuje kierunki rozwoju oraz trendy zaobserwowane w tym obszarze, z uwzględnieniem podziału na rodzaje usług oraz wielkość przedsiębiorstw. Raport zawiera również informacje o najczęściej występujących problemach w komunikacji elektronicznej i rekomendacje mające na celu minimalizację tych problemów.

Słowa kluczowe: komunikacja elektroniczna, standardy, logistyka,
Powered by Sigsiu.NET

Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.